پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان درباره استفاده از سامانه ۱۸۱۸، ۰۹۹۹۰ و اینترنت به شهروندان هشدار داد.

خبرهای داغ پلیس سایبری به مردم
خبرهای داغ پلیس سایبری

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان درباره استفاده از سامانه ۱۸۱۸، ۰۹۹۹۰ و اینترنت به شهروندان هشدار داد.

خبرهای داغ پلیس سایبری به مردم
خبرهای داغ پلیس سایبری به مردم

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان با انتشار توصیه‌هایی از شهروندان خواست ضریب امنیت تلفن خود را در هنگام استفاده از سامانه ۱۸۱۸، ۰۹۹۹۰ و اینترنت ارتقا دهند.

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان از شهروندان خواست از تلفن ثابت منزل، همراه شخصی و محل‌های مطمئن برای پرداخت هزینه تلفن ثابت و همراه خود استفاده کنند و بعد از پرداخت هزینه، اطلاعات کارت عابربانک خود از جمله شماره کارت، شماره حساب، رمز اول و دوم آن را از روی حافظه تلفن ثابت و همراه خود پاک کنند.

سایت پاتوق۹۸ : در ادامه این اطلاعیه با تاکید بر این‌که شهروندان به هیچ عنوان اطلاعات کارت عابر بانک خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند به آنان توصیه شده در صورت نداشتن اطلاعات کافی در استفاده ایمن از سامانه ۱۸۱۸ و ۰۹۹۹۰ با مراجعه حضوری به شرکت‌های خدمات ارتباطی و دریافت پرینت قبوض تلفن ثابت و همراه، نسبت به پرداخت نقدی هزینه آن اقدام کنند.

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان به آن ‌دسته از شهروندانی که از اینترنت برای پرداخت هزینه‌های خود استفاده می‌کنند، هشدار داد در صورت پرداخت اینترنتی هزینه تلفن ثابت و همراه و نیز خرید اینترنتی، از محل‌های مطمئن و دارای مجوز استفاده کنند و تمامی عملیات پرداخت را شخصا انجام دهند.

این اطلاعیه ضمن هشدار به شهروندان مبنی بر استفاده از صفحه کلید مجازی تعبیه شده بر روی سایت بانک مورد نظر، خطاب به آنان اعلام کرد: از رمزهای ساده که به راحتی قابل حدس برای دیگران باشد مانند شماره شناسنامه و غیره اجتناب کنند و برای وارد کردن اطلاعات حساس مانند رمز عبور و نام کاربری همیشه از وب‌سایت‌های ایمن که با پروتکل https شروع می‌شود، استفاده کنند و به وب‌سایت‌هایی که آدرس اینترنتی آنها تنها با http شروع شده‌است، برای وارد کردن اطلاعات حساس استفاده نکنند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 مهر 1390    | توسط: فرزاد    |    | نظرات()